Aktuellt hos EBP

30 år senare – och fortfarande handlar allt om människorna
I år fyller EBP 30 år, och därför känns det extra roligt att nu verkligen börja komma i ordning i vårt nya huvudkontor. Efter en period med flytt, planering och många detaljer som skulle falla på plats börjar lokalerna nu fyllas med det viktigaste av allt – människorna, vardagen och livet i huset.
För oss handlar det nya huvudkontoret om mycket mer än nya väggar och mötesrum. Det handlar om att skapa en arbetsmiljö där människor trivs, mår bra och får rätt förutsättningar för att kunna göra sitt jobb på bästa sätt. När man spenderar stora delar av sina dagar tillsammans betyder miljön runt omkring mer än man kanske tänker på, och vi märker redan nu vilken skillnad det gör för både energi, samarbete och arbetsglädje.
Under de senaste 30 åren har EBP utvecklats mycket, men det som fortfarande är kärnan i företaget är människorna bakom verksamheten. Det är erfarenheten, engagemanget och viljan att lösa saker tillsammans som har tagit oss hit, och därför känns det fint att få fortsätta den resan i en miljö som bättre speglar både vilka vi är idag och vart vi är på väg framåt.
Nedan får ni se ett axplock av de bilder vi har tagit här på kontoret.
Välkomna att boka in en träff och kom och hälsa på oss.
Maila till salj@ebp.se för kontakt – hoppas vi ses!


